Sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu

Sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu

W Parlamencie Europejskim rozpoczęła się dziś kolejna sesja obrad plenarnych. Na agendzie znalazły się między innymi rezolucja dotycząca negocjacji z Wielką Brytanią, rozwiązania odnośnie przepływu uchodźców i migrantów czy głosowanie ws. zniesienia wiz do UE dla Ukraińców.

W środę Premier Buzek weźmie udział w debacie na temat hurtowych rynków usług roamingu. Po wieloletniej batalii i stopniowym obniżaniu cen połączeń i przesyłu danych, Parlament Europejski zagłosuje nad ostatnim elementem niezbędnym do zniesienia opłat w roamingu. Oznacza to, że po 15 czerwca 2017 r. korzystanie z telefonu za granicą (w ramach UE) będzie nas kosztowało tyle co w Polsce.

„Cieszę się, że to właśnie dzięki pracom w Komisji ITRE, której przewodniczę w PE udało nam się odnieść ten sukces. A walczyliśmy o to od dekady - kiedy to w 2007 r. w odpowiedzi na żądania PE, przyjęliśmy pierwsze rozporządzenie roamingowe. Po nim były jeszcze dwa - i za każdym razem Parlament mocno walczył o daleko idące obniżenie cen hurtowych. Za każdym razem - po długich negocjacjach - udawało nam się przyjąć ceny o wiele niższe niż pierwotnie proponowała Komisja Europejska” - powiedział Jerzy Buzek.