„Let’s talk about garbage”

„Let’s talk about garbage”

W Parlamencie Europejskim dyskusje toczą się każdego dnia i poruszają szerokie spectrum tematów. Dziś wieczorem rozmowa dotyczyła śmieci, a dokładniej społecznej odpowiedzialności w związku z ich nadprodukcją.

Na zaproszenie premiera Jerzego Buzka do Brukseli przyjechali polscy artyści, Hugon Kowalski i Marcin Szczelina, by zaprezentować wystawę o tym, jak architektura może wpływać na zmniejszenie ilości odpadów. Przygotowana przez nich instalacja zdobyła duże uznanie na artystycznym Biennale w Wenecji, w Parlamencie Europejskim także spotkała się z dużym zainteresowaniem.

W uroczystej inauguracji wystawy Jerzemu Buzkowi, towarzyszyła komisarz Elżbieta Bieńkowska, odpowiedzialna w Komisji Europejskiej m.in.za gospodarkę o obiegu zamkniętym, a także Claude Turmes, przedstawiciel partii Zielonych w Parlamencie Europejskim.

Otwierając wystawę premier Buzek powiedział:

„Współczesną odpowiedzią na problem nadprodukcji odpadów wytwarzanych przez konsumpcyjny tryb życia człowieka jest recykling. I to właśnie recykling wydaje się jedyną nadzieją na spowolnienie zaśmiecania naszej planety. Projekt “Let’s talk about garbage” jest interesującą próbą pokazania nowych alternatywnych strategii w walce z zalewającą nasze miasta lawiną odpadów. Cieszę się, że mamy dziś okazję poruszyć ten temat w Parlamencie Europejskim.”

W dniach 10-12 maja będzie można zwiedzić wystawę w Katowicach w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Więcej informacji o projekcie: http://www.letstalkaboutgarbage.com/

GALERIA