Nowe technologie - wizyta ITRE w Polsce

Nowe technologie - wizyta ITRE w Polsce

Delegacja Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego (ITRE) rozpoczęła w poniedziałek (22 maja) wizytę w Polsce by przyjrzeć się zastosowaniom i projektom wykorzystania nowych technologii w przemyśle, medycynie i energetyce. W Komisji ITRE są prowadzone prace nad ramami prawnymi wprowadzania i wspierania rozwoju nowych technologii: standardu 5G w telefonii mobilnej, upowszechanienia dostępu do internetu, jednolitego rynku cyfrowego, zasad działania platform internetowych takich jak Netflix, Airbnb, Reddit (patrz niżej).

W Warszawie, Zabrzu i Krakowie posłowie zapoznali się z wykorzystaniem technologii „rozszerzonej rzeczywistości” w kardiologii, holograficznymi komputerami do nauki anatomii, rozwiązaniami z zakresu telemedycyny, najnowszymi metodami przetwarzania danych, spotkają się z przedstawicielami polskich start-upów. Odwiedzili m.in.: Campus Warszawa, Centrum Technologiczne ICM, Centrum Kreatywności Targowa, Centrum Czystych Technologii Węglowych (Zabrze), Krakowski Park Technologiczny oraz Jagiellońskie Centrum Innowacji.

„Po powrocie do Brukseli informacje zdobyte w czasie wizyty w Polsce wykorzystamy w pracach legislacyjnych naszej komisji” - powiedział szef delegacji, premier Jerzy Buzek.

GALERIA