Jerzy Buzek otrzymał nominację do prestiżowej nagrody MEP Awards 2020. Jest jedynym Polakiem nominowanym do tytułu europosła roku w 2020.

Były premier znalazł się w grupie trzech posłów do Parlamentu Europejskiego nominowanych do nagrody MEP Awards 2020 w kategorii „Energia”. Nagroda jest uznaniem szczególnej pracy, zaangażowania i dorobku europosłów w swoich komisjach parlamentarnych.

– Jestem bardzo wdzięczny za tę nominację. Traktuję ją przede wszystkim jako dostrzeżenie moich kilkuletnich działań na rzecz powołania Funduszu Sprawiedliwej Transformacji oraz ubiegłorocznej pracy nad dyrektywą gazową, obejmującą Nord Stream 2 prawem unijnym. Zarówno jako poseł komisji przemysłu, badań naukowych i energii, jej przewodniczący czy stojąc od 2014 roku na czele Europejskiego Forum Energii, moim celem nieprzerwanie od 16 lat jest wspólna unijna polityka energetyczna oparta na trzech filarach: solidarności, sprawiedliwości, bezpieczeństwie. Tylko tak zagwarantujemy wszystkim Europejczykom pewne, możliwie tanie, przyjazne środowisku i zdrowiu dostawy energii. To wielka odpowiedzialność i zobowiązanie - nie tylko wobec moich wyborców. Z tego czerpię motywację do pracy, choć każda nagroda czy nominacja to bez wątpienia dodatkowy wiatr w żagle – powiedział Jerzy Buzek.