Biura JERZEGO BUZKA - Posła do Parlamentu Europejskiego & Wydział Organizacji i Zarzadzania POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ, & Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju,
organizują
KONKURS:
„ZOSTAŃ LIDEREM W SPOEŁCZEŃSTWIE OBYWATELSKIM”
- Dlaczego potrzebujemy nowych liderów?
W erze fake newsów, botów,AI, przemysłu 0.5., internetu rzeczy, globalizacji demokracja oraz innowacyjna gospodarka potrzebują NOWYCH LIDERÓW - postaci inspirujących, niestandardowych, wyznaczających nowe i odważne kierunki działania oraz budujących zespoły ludzi skupionych na realizacji wspólnych przedsięwzięć.
Przywództwo (leadership) jest i będzie pożądaną cechą zarówno w demokracji jak i w gospodarce. Wiąże się ono z posiadaniem określonego zestawu cech osobowościowych i społecznych, które można wypracować.
Dlatego też realizujemy przedsięwzięcie, którego celem będzie wykształcenie cech przywódcy i ukazanie jego roli w demokracji i w gospodarce XXI wieku.
- Dlaczego warto wziąć udział?
Laureatów konkursu zaprosimy do udziału w „Szkole Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego” - serii warsztatów opracowanych w oparciu o metodologię „The Coaching Maps”, prowadzonych przez wybitnych ekspertów w tej dziedzinie. Więcej informacji znajdziecie poniżej.
- Kogo zapraszamy do konkursu?
Osoby odważne, kreatywne, myślące ‘out of the box’, które uczą się w śląskich szkołach średnich i studentów uczących się lub mieszkających na terenie województwa śląskiego.
- Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział?
- Napisać nam o:
- Wolontariacie w dowolnej organizacji i w dowolnym projekcie lub działalności w studenckim kole naukowym, wskazując w podsumowaniu jakie zmiany (ulepszenia, modyfikacje) powinny być wprowadzone w opisywanym przedsięwzięciu;
- Założeniu lub współorganizowaniu grupy (na przykład: nieformalnej grupy wolontariuszy, kooperatywy, stowarzyszenia, stowarzyszenia zwykłego, grupy realizującej przedsięwzięcie w ramach projektów: „Budżet obywatelski” czy „Działaj lokalnie”, itp.,) w celu realizacji dowolnego przedsięwzięcia w ramach organizowanej struktury i opisanie swojej aktywności w określonej grupie;
lub
- Napisać artykuł/eseju o roli organizacji pozarządowych [stowarzyszeń, fundacji] w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.
- Do kiedy czekamy na Wasze zgłoszenia ?
Termin nadsyłania prac upływa 19 kwietnia 2020 roku. Podpisane prace – uzupełnione o adres e-mail i numer telefonu nadawcy – prosimy przysyłać na adres:
Biuro Parlamentarne Jerzego Buzka i Mirosławy Nykiel, ul. Wzgórze 15, 43-300 Bielsko-Biała z dopiskiem na kopercie: „SZKOŁA LIDERÓW SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO”.
„SZKOŁA LIDERÓW SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO”
Zajęcia w oparciu o metodologię „The Coaching Maps”,
Zajęcia prowadzić będą: Robert Geisler, dr hab. prof. UO, ekspert ds. innowacji i transferu technologii, ekspert ds. przywództwa sieciowego, wykładowca akademicki oraz Marta Geisler, coach, trener biznesu, ekspert ds. rozwoju osobistego w zakresie przedsiębiorczości.
Zajęcia odbywać się będą metodami warsztatowymi, z wykorzystaniem innowacyjnego narzędzia „The Coaching Maps” (aktywizujące narzędzie edukacyjne i rozwojowe służące do doskonalenia kompetencji, w tym kreowania postaw i sposobów myślenia z wykorzystaniem filozofii coachingu).
Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest: kształtowanie pożądanych we współczesnym świecie umiejętności i cech liderów.
Uczestnicy „Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego” będą wybrani przez organizatorów spośród:
- uczestników konkursu p.t. „Zostań liderem w społeczeństwie obywatelskim”;
- laureatów i uczestników konkursów organizowanych pod Honorowym Patronatem
prof. Jerzego Buzka, Posła do Parlamentu Europejskiego; - laureatów projektu naukowego „Debiut naukowy – Zrównoważony rozwój” realizowanego od ośmiu lat w środowisku studentów i absolwentów wyższych uczelni.
Finał „Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego” odbędzie się 5.06.2020 roku
na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej .