Jerzy Buzek po raz trzeci został laureatem nagrody MEP Awards. W tym roku byłemu premierowi przyznano ją w kategorii „nadzwyczajnych osiągnięć”, doceniając m.in. wkład jaki jego praca wnosi w budowę wspólnotowej polityki energetycznej. Podkreślono, iż polityk „wzorowo ucieleśnia wartości” reprezentowane przez PE, odnoszące się do szacunku i poszukiwania kompromisu.

– W Parlamencie Europejskim codziennie staramy się wygrywać – ale nie polityczne wojny, tylko pokój, dobrobyt i lepszą przyszłość dla Europejek i Europejczyków, Polek i Polaków. Patrząc na ostatnich 16 lat, od wejścia Polski do Unii, nie mam wątpliwości, że dzięki poczuciu odpowiedzialności za los obywateli, udawało nam się wypracowywać dobre rozwiązania w wielu ważnych dla gospodarki, życia społecznego czy środowiska i klimatu dziedzinach. I to mimo różnic między naszymi krajami. To nasze wspólne, nadzwyczajne osiągnięcie – powiedział były Premier RP.

– Nagroda MEP Awards to dla mnie powód do wielkiej radości, ale i ogromne zobowiązanie do pracy na kolejne lata. Dedykuję ją wszystkim, którzy mi kibicują, obdarzają sympatią i zaufaniem – przede wszystkim moim wyborcom i mieszkańcom województwa śląskiego. Dzielę ją też z moim fantastycznym zespołem – dodał Jerzy Buzek.

MEP Awards są przyznawane od 2005 roku. Wyrózniani są najbardziej pracowici i wpływowi europosłowie. Nagroda jest przekazywana przez prestiżowy magazyn „The Parliament Magazine”.Nominowani europosłowie są zgłaszani na podstawie wskazań stowarzyszeń i instytucji oraz organizacji obserwujących pracę Parlamentu Europejskiego.