Jerzy Buzek świętował dziś 20 -lecie Technoparku w Gliwicach.  A powodów do świętowania jest kilka. Aż 80 firm zdecydowało się ulokować w parku od 2004 r., kiedy Miasto Gliwice, Politechnika Śląską i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczni powołały Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice”.

Współpraca gwarancją sukcesu

 Miejsce łączy biznes, samorząd i naukę tworząc ekosystem wspierający przedsiębiorców. Nic więc dziwnego, że prężnie rośnie.Dotychczas Park działał w trzech lokalizacjach, ale wkrótce powiększy się o czwarty obiekt pod nazwą "IT HUB Gliwice".

Nowe kierunki rozwoju regionu.

Pod koniec ubiegłego roku Park otrzymał dofinansowanie w wysokości 29 mln zł z programu FE Woj. Śląskiego 2021-27.Nowoczesny obiekt dla 40 firm powstanie na poprzemysłowych terenach a budynki będą zasilane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Park stawia na przedsiębiorców z branż m.in. ICT, automatyki, nowoczesnych źródeł wytwarzania energii czy wyrobów medycznych. Powstaną wartościowe miejsca pracy dla specjalistów i absolwentów śląskich uczelni w branżach zastępujących te tradycyjne. Mamy nadzieję, że w regionie, który walczy z ogromnym problemem depopulacji, takie projekty dadzą młodym ludziom powody, aby zostali tutaj, na Śląsku. Trzymamy kciuki za  kolejne lata sukcesów dla Techno parku w Gliwicach.