Kochani, 

 

  zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa śląskiego do wyrażenia swych osobistych refleksji na temat naszego członkostwa w UE w konkursie „Nasze, moje 20 lat”. Zapraszamy i tych bardziej „doświadczonych życiowo”, którzy pamiętają Polskę przez wstąpieniem do UE w 2004 r. i tych, którzy urodzili się i dorastali w UE.  Zachęcamy do kreatywności nieograniczonej formą wyrazu.  Czekamy na Wasze prace plastyczne czy dowolną formę literacką.   

 Opiszcie i pokażcie, jak zmieniała się przestrzeń wokół Nas: nasze ulice, szkoły, uniwersytety, parki i muzea. Jakie obrazy przychodzą nam do głowy, kiedy myślimy o tym, jak członkostwo w UE wpłynęło na to, gdzie możemy uczyć się, studiować i pracować. Jak dzięki Unii podróżujemy i spędzamy wolny czas?

Czy w UE czujemy się bezpieczniej? Jakie nasze nadzieje lub obawy związane z wejściem do UE spełniły się?  Czy bez UE bylibyśmy dziś w innym miejscu?

 

To propozycje i kierunki rozważań, które jednak w żaden sposób nie wyczerpują tematu. Czekamy na Waszą perspektywę i Wasze pomysły!

Czekamy na Wasze prace do 20.04.24!

 

          Kliknij TUTAJ, żeby dowiedzieć się więcej.