Z okazji niedawnego okrągłego jubileuszu 80- tych urodzin Jerzy Buzek udzieli wywiadu  „Dziennikowi Zachodniemu”. Były premier opowiada o tym, co ukształtowało go jako człowieka i obywatela oraz  skąd czerpie energię i samozaparcie, aby nadal działać dla kraju. I najważniejsze, dlaczego oddanie głosu 12 lipca ma tak ogromne znacznie.  Zapraszamy do lektury: „Jerzy Buzek: 40 lat w polityce - całe życie dla Polski. "

Poniżej kilka najciekawszych cytatów:

Po pierwszej turze bardzo cieszyła mnie bardzo duża frekwencja wśród pań, bo to oznacza, że Polki coraz mocniej wierzą w swoją sprawczość. Tak trzymać!

 

Dlaczego warto iść na wybory?

 Bo od nich będzie zależeć czy poradzimy sobie z wyzwaniami, o których wspomniałem – czy zakopiemy jako naród topór wojenny, damy czerwoną kartkę tym, którzy dzielą nas na gorszy i lepszy sort, na Polskę powiatową i „elytarne” miasta, na prawdziwych patriotów i zdrajców. Tym, którzy chcą decydować o tym, kto z nas kocha Polskę, a kto nie, dla których śląskość to ukryta opcja niemiecka i którym uwiera nasze członkostwo w Unii Europejskiej.