Już dziś rozpoczyna się XI Europejski Kongres Gospodarczy 2019 (http://www.eecpoland.eu/pl/). W dniu jutrzejszym rusza towarzyszące wydarzenie: European Start- Up Days (http://www.estartupdays.eu/pl/). Jak podają organizatorzy, w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach spotka się rekordowa liczba osób - ponad 12 tys., a na European Start-Up Days - 3 tys.  

            Jako jeden z inicjatorów powstania tego wydarzenia w Katowicach, Jerzy Buzek, już po raz kolejny będzie miał zaszczyt prowadzić debatę inauguracyjną. W tym roku jest ona zatytułowana: „Nowa Unia - młoda Unia: europejskie wyzwania społeczne a zdrowa gospodarka”. W tegorocznej edycji podkreślana jest silna potrzeba wsłuchania się w głos młodych ludzi, dlatego też ich przedstawiciele po raz pierwszy zostali zaproszeni do debaty inauguracyjnej.  

                W kolejnych blokach tematycznych trwających od 13 maja do 15 maja przedstawiciele biznesu, polityki i samorządów będą toczyć dyskusje na temat polityki energetycznej Polski, roli młodych ludzi w przekształcaniu Europy i przyszłości Unii Europejskiej, zależności między ekspansywnymi technologiami a rozwojem gospodarczym i społecznym, międzynarodowej współpracy gospodarczej, zagadnień zw. z zrównoważonym rozwojem, cyfryzacji, robotyzacji, automatyzacji i ich wpływie na rozwój przemysłu, sukcesji i firm rodzinnych, miast, metropolii, regionów, digitalizacji, cyberzagrożeń i sztucznej  inteligencji, e-sportu oraz roli kobiet w biznesie. 

                Zapraszamy serdecznie do śledzenia relacji na żywo na stronie organizatora: http://www.eecpoland.eu/pl/