Były premier miał ogromną przyjemność uczestniczyć w obchodach Daisy Days w Pszczynie - serii imprez artystyczno-kulturalnych nawiązujących do postaci najsłynniejszej mieszkanki pszczyńskiego zamku, Księżnej Daisy.

        17 maja prof. Buzek wysłuchał koncertu inauguracyjnego - orkiestry polsko-niemiecko-izraelskiej  – Yachad Chamber Orchestra pod dyrekcją Dr Romana Salyutova, w Ewangelickim Kościele. Kolejnego dnia podziwiał wystawę ogrodów pokazowych nazwanych „Ogrodami Daisy” na rynku w Pszczynie. Była to okazja do rozmów z mieszakńcami i włodarzami miasta.   

                  Daisy Days celebrują postać najsłynniejszej mieszkanki pszczyńskiego zamku - angielskiej arystokratki Marii Teresy Oliwi Cornwallis – West, zwanej Księżną Daisy.  Jest to impreza łącząca pod jedną marką różne formy aktywności artystyczno-kulturalnej mające związek z osobą księżnej, jej działalnością i ulubionymi zajęciami. DAISY DAYS to wydarzenie organizowane przez Urząd Miejski w Pszczynie przy współpracy z Pszczyńskim Centrum Kultury i Agencją Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Impreza na stałe wpisała się w pszczyński kalendarz w majowy weekend poprzedzający Dzień Matki.