Kochani, dziękuję, tak bardzo Wam dziękuję! Najchętniej napisałbym 422 445 razy – osobiście do każdego z Was, kto zdecydował wczoraj, żebym to właśnie ja, przez kolejnych 5 lat, był Jej/Jego głosem w Europie.

Dziękuję za udział w wyborach, za zaufanie, za Wasze poparcie i wsparcie. Do każdych wyborów podchodzę w wielką pokorą. Dziś radość jest ogromna – nie tylko dlatego, że mój wynik jest moim najlepszym, jak dotąd, wynikiem wyborczym; że jest pierwszym wynikiem w Województwie Śląskim i drugim w skali kraju. Najważniejsze, że mój zespól i ja uzyskaliśmy to działając całkowicie uczciwie, fair play – bez hejtu, bez szkalowania, bez przypisywania sobie cudzych sukcesów.

Dziękuję wszystkim kandydatom z naszej listy Koalicji Europejskiej za ciężką pracę – dzięki Wam będziemy mieć w PE trzy mandaty! Gratuluję Jan Olbrycht i @baltmarek. Chylę czoła przedMirosława Nykiel Posłanka na Sejm RP i Marek Plura poseł do Parlamentu Europejskiego – Kochani, walczyliście do końca, choć tym razem się nie udało.

Dziękuję wszystkim tym, którzy użyli swojego autorytetu, by wzmocnić moją kandydaturę. Dziękuję mojemu wspaniałemu zespołowi i każdemu, kto włączył się w moją kampanię wyborczą.

Zaglądajcie proszę na moje konta w mediach społecznościowych – za ich pomocą będę Was na bieżąco informować o tym, co robię w Parlamencie Europejskim dla naszego regionu, dla Polski, dla Europy. Cieszę się na nasze przyszłe spotkania, debaty, dyskusje, współpracę.

To zaszczyt Was reprezentować!
Ściskam Wam dłonie. Z wdzięcznością,
Jerzy Buzek